Dlaczego stosuje się linki nofollow ??

Pozyskiwanie linków nofollow w celu pozycjonowania
Dlaczego stosuje się linki nofollow ??
Komentowanie na forach i blogach
Czy linki nofollow pomagają w pozycjonowaniu stron ??
Czy na samych linkach nofollow można wypozycjonować stronę ??
Jak pozyskać linki nofollow ??

Strona posiada określoną tematykę – jest związana z branżą meblową, a mamy silną potrzebę umieszczenia linku prowadzącego do strony związanej z grami hazardowymi.
Wtedy taki link z grami hazardowymi otaczamy atrybutem nofollow. Taki link będzie prowadził do strony nie związanej z naszą tematyką, ale nie będzie brany pod uwagę przez robota wyszukiwarki, czyli nie zaszkodzi naszej stronie.

Komentowanie na forach i blogach

Ta metoda jest wykorzystywana na forach i blogach również z powodu spamowania komentarzy przez internautów odwiedzających strony. Podsumowując – takie linki nofollow są również wartościowe dla użytkowników, ponieważ zostawiając wartościowy komentarz na forach i blogach osoba czytająca widzi, że ten link musi zawierać wartościową treść, ponieważ komentujący uwiarygodnił go swoim komentarzem. Umiejętne komentowanie może przynieść bardzo dobre efekty, jednak jest bardzo czasochłonne.

 

Czy linki nofollow pomagają w pozycjonowaniu stron ??

Tak, chociaż nie posiadają takiej “mocy” jak zwykłe linki – mają pozytywny wpływ na pozycjonowanie.

 

Czy na samych linkach nofollow można wypozycjonować stronę ??

W bardzo minimalnym stopniu. Jeśli użytkownik wejdzie przez taki link na naszą stronę i treść okaże się dla niego interesująca, to z własnej woli może umieścić linka do naszej strony

 

Jak pozyskać linki nofollow ??

Użyć wyszukiwarki blogów Google, znaleźć najnowsze artykuły opublikowane na stronach opisującą naszą branżę i publikować tam wartościowe komentarze odnoszące się do artykułu. W Polu „Imię” lub “Nik” wpisujemy nazwę pozycjonowanej strony. Jest to świetny sposób na pozyskanie linków nofollow.

You may also like...